Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
BWCC D Grade 2 2 Dec 21 Jan Juc
1/129(cc) D Johnson 34* G Fogarty 30*  
def by Queenscliff Coutas
2/135(cc) M Hickey 30* C Headlam 29  
Jan Juc Park (Bob Pettitt Reserve)  
Kings Funerals U16s - (Stage 2) 3 28 Nov 21 St Josephs Appleford
3/125 A Huby 26*  
def Jan Juc Jules
5/84(cc)  G Farley 2/2
St Josephs College (Carey Oval) 
Under 11 Eskrigge 4 3 Dec 21 Torquay Coleman
v Jan Juc Cook
Grenville Oval (Banyul-Warri Fields) 
Under 11 Eskrigge 4 3 Dec 21 Jan Juc Fox
v Jan Juc Bourke
Bob Pettit Reserve, Jan Juc 
Under 15 D'Arcy 3 27 Nov 21
4 Dec 21
Torquay Colman
175 H Dower 38 G O'Dwyer 29* J Rew 29  
def Jan Juc Smith
80  B McDonald 2/6 J Rew 2/6 C Blackley 2/10
and 7/65  J Rew 2/1
Grenville Oval (Banyul-Warri Fields) 
Under 15 Elliot 3 27 Nov 21
4 Dec 21
Jan Juc Muncey
v Drysdale Yas
4/199(cc)  
Bob Pettit Reserve, Jan Juc 
Under 13 Beaumont 4 4 Dec 21 Anglesea
3/122 J Findlay 30  
def Jan Juc Priest
5/111(cc)  L Jacobs 2/16
Ellimatta Reserve (Oval 1) 
Under 13 Agg 4 4 Dec 21 Jan Juc Grayling
v Collendina Elwood
Bellbrae Park Reserve 
Under 13 Agg 4 4 Dec 21 Ocean Grove White
87  
def Jan Juc Gough
16  A Heenan 2/0 F Wallace 2/1 X Hateley 2/3
Ocean Grove Memorial Recreation Reserve 
BPCA A1 Grade 4 4 Dec 21 Ocean Grove
7/149(cc) PJ McKenna 38 P Jubber 32* S Fankhauser 31  O Crocker 4/32 I Priest 2/27
def by Jan Juc
8/153 BJ Grinter 54 B Roberts 33 J Taylor 31*  P Jubber 3/21 L Giuffrida 2/33
Ray Menzies Oval 
BPCA B1 Grade 4 4 Dec 21 Jan Juc
3/133 IS Lygo 49* G Egan 45  S McGlynn 2/25
def Ocean Grove
132  SS Singh 3/21 IS Lygo 2/9 G Egan 2/17
Bob Pettitt Reserve 
BPCA B2 Grade 4 4 Dec 21 Inverleigh
3/247(cc) S Craggs 106* M Carr 31 R Brown 30  
def Jan Juc
9/111(cc) UB Kiramat 31 D Waldron 25  J Burton 2/6 S Craggs 2/12 M Warton 2/19
Inverleigh Recreation Reserve (Oval 1) 
BPCA One Day Competition 4 4 Dec 21 Newcomb
46  J Kernot 2/4 C McCallum 2/5 L Ayton 2/10
def by Jan Juc
7/225(cc) T Rosewall 62 L Ayton 33 D Jordan 27  
Ervin Reserve 1